Протест пред владата против нападот на Пешевски врз Ивановски

by Фокус 10:30
10:30

 

 

 

Новинари, активисти и граѓани се собраа пред владата во знак на протест против вчерашниот напад од страна на вицепремиерот Владимир Пешевски врз Саше Ивановски.

Пред присутните, Ивановски рече дека чувствува страв и додаде нападите врз него се охрабрување за напад и врз други новинари.

- Advertisements -

Тој беше нападнат и од новинарот на Сител Александар Спасовски.

protest za sase 1

 

protest sase 2

 

protest 3

Поврзани новости