Протест пред Владата на поранешни работници од ОХИС

by Фокус

Поранешни работници на ОХИС денеска од 10 часот се собраа на протест пред Владата.

Работницитре речиси четири месеци, секој вторник со протестен собир го искажуваат својот револт. Тие бараат средба со владини претставници и си ги бараат 24-те заостанати плати кои им ги должи државата.

Околу 800 луѓе останаа без работа откако Охис престана со работење. Оттогаш наваму трае нивната голгота.

Поврзани новости