Протест пред Влада, триесетина граѓани ја блокираат Илинденска

by fokus

Триесетина граѓани со возила денеска го блокираа сообраќајот пред Владата. Според МВР велат дека протестираат претставници на Здружението на граѓани за борба против сиромаштијата, кои што ја блокирале улицата „Илинденска“.

Протестот се одржа во исто време додека премиерот Зоран Заев од прес-центарот на Владата го објави договорот што ќе биде потпишан на 1 август со бугарскиот премиер, Бојко Борисов за добрососедство и соработка.

 

Поврзани новости