ФОТО: Протести пред Собрание, се извикува „Бесилка за Заев“ и „Проклети да се предавниците“

by fokus 11:27
11:27

Десетици демонстранти изглеоа на протест пред Собранието, каде почна седницата на која ќе се расправа дали има потреба од договорот за спорот со името со Грција.

Демонстрантите извикуваат „Проклети да се предавниците“, „Бесилка за Заев“, „Македонија, Македонија“ и побараа оставка од Владата велејќи дека премиерот не може да одлучува во име на граѓаните.

- Advertisements -

Фото: Томислав ГЕОРГИЕВ

 

Поврзани новости