Протест пред седиштето на СДСМ

by Фокус 22:15
22:15

Пред седиштето на СДСМ постојано пристигнуваат поголеми групи на граѓани. Пристигнуваат и голем број специјални единици од МВР. Демонстрантите ги дочекуваат со извикување и упатуваат навреди и вулгарни зборови кон нив, јавува телевизија 24 Вести.

Демонстрантите не сакале да коментираат дали ова е контра-протест, но дел од нив рекле дека  со протестот сакаат да му порачаат на Заев да не бега од избори и да ги почитува одлуките на државните институции и народните избраници.

Поврзани новости