Протест пред Апелацискиот суд против притвор за Сеад Кочан

by fokus 15:23
15:23

Во очекување на одлуката на Апелацискиот суд за притвор на бизнисменот Сеад Кочан осомничен во „Труст“, случај што го отвори СЈО, се одржуваат протести пред зградата на судот.

Протестот почна во 13,30 часот. На булеварот Крсте Мисирков има собрано околу 200 граѓани вработени во „Трансмет“.

Тие се дојдени со шест товарни возила и го блокираат сообраќајот кој е пренасочен од крстосницата на булеварот Крсте Мисирков со булеварот Кузман Јосифовски Питу спрема бул. Гоце Делчев.

ФОТО: Љубиша Станковиќ

Поврзани новости