Протест на граѓаните на местото каде што беше убиен Идриз

by Fokus 11:33
11:33

Граѓаните денеска повторно ќе се соберат на протести пред РадиоБар, на местото каде што минатата сабота беше свирепо убиен локалниот миленик, кучето Идриз.

Тие сакаат да им порачаат на институциите дека бараат нулта толеранција и најстроги казни за ваквите дела.

Нашиот општествен организам мора да ги изолира болните клетки како што е убиецот на Идриз. Во спротивно, ризикуваме болеста да нè зафати сите, соопштуваат од Здружението за заштита на животните и животната средина ЕДЕН.

Фото: А1он

Поврзани новости