Прослава пред Влада за Денот на независноста

by fokus 20:24
20:24

Согласно денешната владина одлука, по повод 8 септември – Денот на независноста на Република Македонија, Владата в сабота ќе организира прослава на платото пред зградата на Владата со пригодна културно – уметничка програма.

Засега, нема повеќе информации за тоа колкав ќе биде буџетот за прославата, ниту кој ќе настапи.

- Advertisements -

Поврзани новости