СДСМ: Пропадна планот на ВМРО – ДПМНЕ и СОНК

by fokus 18:38
18:38

Министерката од редовите на СДСМ, Фросина Ременски, го спречи партиски мотивираниот штрајк на СОНК, информираат попладнево социјалдемократите.

„ВМРО-ДПМНЕ користејќи го СОНК, преку дезинформирање сакаше да ги злоупотреби вработените во градинките пред изборите. Министерката Ременски ќе продолжи да го штити интересот, првенствено на децата, но и на вработените, но и да спречува учество на митинзи и контра-протести Министерката Ременски ќе продолжи да го штити интересот, првенствено на децата, но и на вработените, но и да спречува секакви партиски притисоци врз нив, како учество на митинзи и контра-протести“, информира СДСМ.

- Advertisements -

Поврзани новости