Пронајдено тело на мртов маж на тротоар во Карпош

by Фокус 10:45
10:45

На тротоар во скопската населба Карпош утрово било пронајдено тело на починато машко лице. Идентитетот на мртвиот маж се уште не е утврден.

Како што соопштуваат од МВР, случајот во полиција го пријавила итната медицинска помош утрово околу 8 часот. Полицијата врши увид на местото, а за подоцна се најавени дополнителни информации.

Поврзани новости