Пронајдено девојчето од Неготино

by fokus 21:18
21:18

Пронајдено девојчето од Неготино Петнаесет годишното девојче од Неготино, по кое што денес трагаше целиот град, е пронајдено.

,,Лора е во општа добра состојба, моментално се наоѓа во ЈЗУ Неготино, каде прима инфузија. Семејството е покрај неа. Сакаме да се заблагодариме на сите кои помогнаа во потрагата, среќни сме што се заврши добро. Се уште е рано да разговараме со неа за тоа што се случувало во меѓувреме, додека ја немаше’’ – ни изјавија блиски роднини на тинејџерката.

Потргата по неа започна попладнево, откако од 11 часот излегла од дома и била недостапна.

- Advertising -

Вики Клинчарова

Поврзани новости