Пронајдено БМВ-то одземено пред продавница додека сопственикот пазарувал

by fokus

Во близина на селото Лака пронајдено е патничко возило „BMW X5“ со скопски регистарски ознаки, кое ден претходно беше одземено од пред продавница на улицата Ѓорче Петров, додека сопственикот пазарувал.

Како што информираат од полицијата, возилото е предадено на сопственикот.

БМВ-то е сопственот на Б.Б. од  с.Мршевци. кој ја пријавил кражбата на 08.01.2018.

 

Поврзани новости