Пронајдени пет стаклени тегли со марихуана во домот на 24 годишен скопјанец

by fokus 10:43
10:43

При претрес во домот на 24. годишниот скопјанец Б.Т., полицијата пронашла кеса со пет стаклени тегли со марихуана и вага. Б.Т. бил лишен од слобода и приведен во Полициската станица Гази Баба.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот против Б.Т. ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Поврзани новости