Пронајдени две тела на убиени мигранти во Србија

by fokus 18:27
18:27

Српската полиција информираше дека во атарот на селото Добринци кај градот Рума во Војводина пронашла две беживотни тела на возрасни мажи.

Според полицијата, станува збор за мигранти, на кои со оружје им се нанесени рани.

- Advertisements -

Полицијата и обвинителството работат на расветлување на овој случај.

Поврзани новости