Пронајдена дрога, приведени двајца дилери од Скопје

by Fokus 11:00
11:00

Две момчиња од Скопје си приведени, затоа што при претрес во нивните домови била пронајдена дрога, дигитална вага и куршуми.

„На 15.02.2020, полициски службеници од СВР Скопје, врз основа на судска наредба, извршиле претреси во домовите на П.П.(20) и Д.П.(17), двајцата од Скопје. При претресот во домот на П.П. биле пронајдени марихуана, три куршуми и други предмети. Додека, при претресот во домот на Д.П. биле пронајдени марихуана, таблети екстази и дигитална вага со остатоци од марихуана.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Тие биле лишени од слобода и приведени во полициска станица,а по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од МВР.

Поврзани новости