Пронајден мртов маж во водите на Пчиња

by fokus 18:22
18:22

Во близина на мостот на автопатот Велес – Катланово, во водите на реката Пчиња, бил пронајден починат С.П.(73) од Катланово. Седумдесет и тригодишниот маж бил пријавен дека се оддалечил од дома на 20 јануари 2021.

Како што соопшти МВР, за пронајденото тело било пријавено вчера во 13.56 часот во СВР Скопје.

- Advertisements -

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција.

Поврзани новости