Променливо облачно, наместа со појава на дожд

by Fokus

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од јужен, а во североисточните делови од северозападен правец.

Од пладневните часови наместа ќе има појава на пороен дожд со грмежи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 27 до 33 степени.

UV=6

Во Скопје и во околината променливо облачно со сончеви периоди, попладне во делови од котлината ќе има услови за пороен дожд и грмежи.

Ќе дува слаб ветер претежно од северозападен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 30 степени Целзиусови.

Поврзани новости