Променливо облачно и ветровито

by Fokus

Синоптичарите за денес предвидуваат променливо облачно и ветровито време со локален дожд, претежно во западните и јужните делови од земјата, каде е можна и појава на грмежи.

Ќе дува засилен североисточен ветер (на места со брзина над 70 км/час). УВ ќе биде 5

Температурите ќе се движат од 16 до 27 Целзиусови степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и ветровито со умерен до засилен североисточен ветер.

Поврзани новости