Променливо и облачно време со дожд

by fokus

Попладне во источните делови врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи.

Локално се очекува да наврнат над 30 литри на квадратен метар.

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од седум до 15 степени.

Во Скопје и околината слично време. утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе достигне до 12 степени.

Поврзани новости