Професорот Таки Џиков добитник на наградата „8 Септември“

by fokus 16:55
16:55

Професорот Таки Џиков е добитник на државната награда ’’8 Септември’’ за животно дело за исклучител придонес во спортот, која денеска во Собранието ја додели, Дарко Каевски, директор на Агенцијата за Млади и Спорт.

Признанија за остварувања во спортот добија Ристо Таков – во борење, Сашко Арсовски – карате, Владимир Радиќ – ракомет и Стеван Гешовски во кошарката.

- Advertisements -

Поврзани новости