Професорот Линдсеј: Бојкотот беше кукавичко укинување на политичката одговорност на Мицкоски!

by fokus

Џејмс Кер-Линдсеј, професор на Европскиот институт упати сериозни крикики кон лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, поради неговиот бојкот на референдумот, осудувајќи го како кукавично укинување на одговорноста.

„Задоволен сум што премиерот на Македонија, Зоран Заев има намера да продолжи со парламентарни избори за Договорот за името на Македонија. Бојкотот е кукавичко укинување на политичката одговорност на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски“, порача Линдсеј.

Поврзани новости