Професор нападнал средношколка

by Fokus

Професор нападнал средношколка во училиште, информираа од министерството за внатрешни работи.

Според полицијата, настанот се случил во средно училиште на подрачјето на Бит Пазар.

„На 15.03.2023 во 18.00 часот Ф.С.(49) од Скопје пријавил дека околу 10.00 часот во средно училиште на подрачјето на Бит Пазар, неговата малолетна ќерка била физички нападната од Ф.Ќ., професор во училиштето. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Поврзани новости