Продолжува топлото време во Македонија

by Fokus 10:17
10:17

Сончевото и топло време продолжува и во следните денови. За денеска синоптичарите најавуваат топло време со мала до умерена локална облачност и слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура, според најавите, ќе се движи во интервал од 4 и 13 степени, а максималната ќе достигне до 28 степени.

- Advertisements -

Во Скопје слично време со утринска температура од 10 степени и максимална до 27 степени.

Поврзани новости