Продолжува судењето за „Транспортер“

by fokus 09:08
09:08

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Транспортер“.

Во овој случај обвинети се поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески и уште 20-тина лица за злоупотреба на службената положба во врска со организирањето превоз на ученици во Битола, со што е направена проневера на околу 360.000 евра.

На претходното рочиште, одбраната на Талески побара изземање на судскиот совет.

Поврзани новости