Продолжува судењето за „Дива Населба“

by fokus 11:17
11:17

Откако заврши распитот за заштитените сведоци, денеска во големата сала на Врховниот суд продолжи судското рочиште за „Дива Населба“ со доказна постапка. Рочиштето е отворено за јавноста.

На 9 и на 10 мај 2015 година во кумановската Дива населба вооружена група се судри со безбедносните сили. Во престрелката загинаа осум полицајци од специјалните и посебните единици на МВР, додека четириесетина беа тешко повредени. Убиени беа и десет лица од вооружената група.

 

Поврзани новости