Продолжува сончевото време

by Fokus

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот ќе има мала до умерена облачност.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 8, а максималната од 21 до 25 степени. Во Скопје, слично време со минимална температура до 5 и максимална до 24 степени.

Во следните денови продолжува периодот на претежно сончево и релативно топло време.

Поврзани новости