Продолжува расправа за импичмент на Иванов

by fokus 11:07
11:07

Во Собранието денеска продолжува расправата за импичмент на Иванов.

Ннапладне ќе продолжи расправата за Предлогот за покренување постапка за утврдување одговорност на претседателот Ѓорге Иванов, поднесен од пратениците од опозицијата, најави претседателот на Парламентот Трајко Вељановски по вчерашната дебата за импичментот.

Поврзани новости