Продолжува распитот на дел од осомничените во случајот „Талир“, во СЈО треба да е појават Груевски, Димовски, Божиновски, Бичиклиски, Котески

by Fokus 10:19
10:19

Денеска на пладне треба да продолжи распитот на дел од осомничените во случајот „Талир“, којшто се однесува на незаконско финансирање на партијата.

Денес во СЈО исказ треба да дадат Никола Груевски, Илија Димовски, Кирил Божиновски, Александар Бичиклиски и Иво Котески.

- Advertisements -

Првоосомничен во случајот е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски, кој во петокот не се појави на распит бидејќи немал добиено уредно покана.

Поврзани новости