Продолжува потрагата по телата на косовските полицајци

by fokus 09:41
09:41

Македонската полиција и денеска ќе продолжи со потрага по телата на двајцата косовски полицајци, кои излетаа вечерта во сабота во реката Лепенец од косовска страна, велат од МВР за „Фокус“. МВР се вклучи во потрагата затоа што се претпоставува дека реката ги однела телата на македонската страна од границата.

26-годишниот Малсор Даши и 23-годишнио Арменд Трена вчера исчезнаа кога нивното возило од непознати причини излета од автопатот Генерал Јанковиќ – Качаник во реката Лепенец.

Поврзани новости