Прободениот полициски службеник е во стабилна состојба на КАРИЛ

by Fokus 19:34
19:34

Полицискиот службеник Филип Филиповски, вработен во управните служби на МВР во моментот е сместен на клиниката КАРИЛ, кој во петокот со нож беше прободен од две момчиња во скопско Марино, е во стабилна состојба и е комуникативен, пренесе Телма.

Еден од напаѓачите е син на Ѕвонко Цветковски, полициски советник во МВР, кој е поранешен градоначалник на Петровец, а беше и кандидат на СДСМ за истата функција на последните локални избори.

- Advertisements -

Поврзани новости