Проблеми за РК Вардар – ако сакаат ЛШ мора да платат милион евра

by Fokus

РК Вардар може да остане без учество во Лигата на шампиони во новата сезона, бидејќи ЕХФ му побара гаранција од 1.000.000 евра на нашиот клуб, кој е под официјална истрага.

Извршниот комитет на ЕХФ бара „црвено-црните“ да уплатат милион евра депозит и тоа во две рати, првата до 13 јули, втората до 27 јули за да добијат дозвола за учество во елитата.

Поврзани новости