Приведено лице на гласање во Аеродром

by Fokus 12:17
12:17

Едно лице е приведено бидејќи го фотографирало гласачкото ливче, потврдија од МВР за МИА.

Инцидентот се случил на гласачко место во градинката „Срничка“ во Општина Аеродром.

- Advertisements -

Поврзани новости