Приведените во Куманово ќе бидат изнесени пред Јавното обвинителство

by Фокус 12:33
12:33

Триесетината осомничени терористи, кои синоќа беа приведени во полициската акција во Дива населба, во Куманово, во секој момент треба да бидат изнесени пред Јавното обвинителство во Скопје.

Откако ќе заврши нивниот распит, по предлог на обвинителот, се очекува судијата на претходна постапка да им одреди мерка притвор.

- Advertisements -

 

Поврзани новости