Приведени тројца малолетници, со закана со остар предмет одзеле пари од малолетник

by Fokus

Министерството за внатрешни работи соопшти дека привеле тројца малолетници кои со закана со остар предмет одзеле пари од малолетник од Скопје.

-Денеска полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Центар и Бит Пазар, ги привеле и, во присуство на родители, извршиле службени разговори со тројца малолетници од Скопје поради основано сомнение дека на 28.08.2023 на  ул.Беласица во Скопје со закана со остар предмет одзеле пари од малолетник од Скопје. Во разговорот тие го признале делото, а обезбеден е и видео материјал, соопшти МВР.

Од полицијата велат дека од приведените биле одземени предмети поврзани со кривичното дело.

-За настанот е известен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

Поврзани новости