Приведени се уште тројца за крвавите настани во Собранието

by fokus 13:14
13:14

Единицата за насилен криминал во СВР Скопје ги прегледувала видо записите за идентификување на други учесници во нередите од 27 април во Собранието, а се извршени и претреси и информативни разговори, јави МВР.

По наредба на судија на претходна постапка извршени се претреси во домовите на четири лица од Скопје А.Д. (43), С.П. (51), А.М. (22) и А.К. (43).

- Advertisements -

По извршениот претрес три од лицата (С.П., А.К. и А.М.) се лишени од слобода, а по насока на јавен обвинител тие се ослободени. Исто така на информативен разговор во полициска станица се повикани други три лица Т.З. (50), М.П. (22) и Л.Ѕ. (42) сите од Скопје.

Поврзани новости