Приведени две лица по натпреварот помеѓу Тиквеш и Борец во Кавадарци

by fokus 09:26
09:26

Поради насилство и недостојно однесување на спортски натпревар, синоќа биле приведени две лица по фудбалскиот натпревар меѓу ФК Тиквеш и Борец во Кавадарци.

Оваа информација ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.
Тој додаде дека против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави од страна на полицијата.

 

Поврзани новости