Приведени двајца Британци на скопскиот аеродром, приложиле лажни ПЦР-тестови

by fokus 13:46
13:46

На Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“, вчера во 04.30 часот поради приложени фалсификувани негативни ПЦР тестови, од слобода биле лишени В.Б.(37) и Д.Х.(12), двајцата од Велика Британија.

МВР денеска информриа дека тие биле предадени на инспектори од Одделот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Скопје за понатамошна постапка.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Поврзани новости