Приведени демонстранти и запленет џипот на Шарената револуција

by fokus 21:19
21:19

Двајца демонстранти кои ги предводеле денешните протести со пикапот со музика, се приведени во полициска станица.

Полицијата ги привела во близина на Градска Болница  и не им дала објаснување зошто се носат во станица. Еден од нив е и Џовани, возачот на комбето од каде се пушта музика и се скандира на протестите на Шарената револуција.

Набрзо активисти почнаа да собираат пред станицата за да дадат поддршка на приведените. Од СВР Скопје не соопштуваат детали за приведувањето.

 

Поврзани новости