Приведени братот и сестрата на Чаушот – осомничен за фалсификување документи

by Фокус 13:41
13:41

Братот и сестрата на осомничениот за тајната работилница за фалсификување документи Захир Бекири Чаушот се приведени и во моментов се наоѓаат во полициската станица во Кисела Вода, дознава НОВАТВ.

Двајцата се осомничени за истите дела како и Чаушот – фалсификување на документи.

- Advertisements -

Еден месец по објавувањето на аферата во „Фокус“, со која се откри дека на две тајни локации се изработувале повеќе десетици илјади фалсификувани лични карти, Скопското Обвинителство соопшти дека е откриена е тајна работилница каде се вршело фалсификување на документи.

Поврзани новости