Приведени 59 граѓани за време на полицискиот час изминатото деноноќие

by fokus 10:35
10:35

Во текот на изминатото деноноќие полицијата евидентирала дека 72 граѓани не ја почитувале забраната за движење во полицискиот час. Од нив биле приведени 59 лица, а за останатите се земени податоци и ќе се поведе постапка.

„Исто така, според статистичките податоци на 88 лица им се издадени решенија за изолација, додека пак 55 лица потпишале изјави за самоизолација“, велат од МВР.

- Advertisements -

Полицијата вршела контрола и кај оние кои веќе се во изолација и самоизолација, но не евидентирала ниту едно лице кое не ги почитувало овие мерки.

Поврзани новости