Приведена Хрватка поради незаконски престој во Македонија

by Fokus 13:00
13:00

Жена од Република Хрватска утрово била приведена на Граничниот премин Табановце поради незаконски престој во нашата земја, соопшти денеска МВР.

– Утрово околу 01:00 на Граничен премин Табановце, од слобода била лишена Т.П.(20) од Република Хрватска, затоа што при извршена контрола било констатирано дека незаконски престојува во Република Северна Македонија, информира МВР.

- Advertisements -

Оттаму посочуваат дека таа била предадена на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка

Поврзани новости