Приведен возач на камион со 2,44 промили алкохол во крвта

by fokus 18:53
18:53

Вечерва (02.12.2020) околу 17:45 часот полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР на патот Прилеп-Кавадарци го привеле Е.В.Б (49) од Русија, кој управувал товарно моторно возило “волво” со руски регистерски таблички под дејство на алкохол.  Возачот имал 2,44 промили алкохол во крвта.

Приведениот по брза постапка ќе биде изведен пред надлежен судија.

- Advertisements -

Поврзани новости