Приведен владиката Петар во Мелбурн?

by fokus 12:17
12:17

Надлежниот митрополит на Австралиско-новозеландската епархија, Владиката Петар утрово бил приведен и однесен во полицијата во Мелбурн на информативен разговор, објави интернет порталот Religija.mk.

Двајца детективи од одделот за криминологија на полицијата во Викторија го посетиле домот каде престојува владиката, а по краток разговор го повикале во полициска станица.

Засега нема информации поради кои причини е приведен владиката Петар.

Поврзани новости