Приведен насилникот кој уби куче во центарот на Скопје

by fokus 22:33
22:33

Вечерва е приведен скопјанецот кој попладнево уби куче пред кафулето „Радио бар“, пред очите на гостите и случајни минувачи.

Според очевидците, средовечниот маж, му се приближил на кучето и почнал да го удира со метална шипка, иако првичните информации беа дека го заклал со секира. Кога го прашале зошто го убил, им одговорил дека многу лаело.

- Advertisements -

Градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски на својот профил на „Фејсбук“ напиша дека зборувал со Командирот на Полициската станица Центар и дека според она што го информирале од полицијата, обезбедени биле сите докази, официјално е утврден идентитетот, истрагата била завршена, а против сторителот ќе биде поднесена кривична пријава.

Поврзани новости