Приведен криминалец осуден на затворска казна

by Fokus 10:46
10:46

Вчера (10.02.2021) околу 16.15 часот, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 37-годишниот тетовец С.З., осуден на затворска казна за сторени кривични дела „фалсификување исправа“ и „затајување“.

По приведувањето, реализирано со судска наредба, тој бил предаден во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.

- Advertisements -

 

Поврзани новости