Приведен истражител на СЈО

by fokus 21:52
21:52

Eден од истражителите на СЈО во моментов е во полициската станица Беко. Која е причината и зошто е приведен на информативен разговор, засега нема информации.

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со дел од тимот предмалку пристигнаа во полициската станица.

- Advertisements -

Претходно вечерва, таа во интервју на Телма, информираше дека дежурниот истражител во УБК е избркан од управата.  Не се знае дали се работи за истиот истражител.

Поврзани новости