Приведен гласач зашто го фотографирал гласачкото ливче

by Фокус 18:53
18:53

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија Куманово. Како што додаваат оттаму, за случајот во тек е подготовка на записник.

Случајот го потврдија и од Министерството за внатрешни работи, од каде информираат дека настанот се случило во 16:49 часот, кога лицето со иницијали М.Д., на избирачкото место 1080 во село Тромеѓа со мобилен телефон го сликало гласачкото ливче, по што бил приведен во СВР Куманово.

- Advertisements -

Поврзани новости