Приведен е малолетник од Кочани, полицијата нашла хероин

by Фокус 13:40
13:40

Синоќа после полноќ во Кочани. полициски службеници го привеле Ш.М.(32) заедно со уште еден малолетник.

Како што информира МВР, кај нив биле пронајдени и одземени хероин и пари кои потекнуват од кражба.

- Advertisements -

По насока на Јавен обвинител, по целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Поврзани новости