Приватно ангажиран дефектолог го повредувал девојчето со кое работел

by Fokus

Родители од Скопје пријавиле во полиција откако забележале повреди кај нивната малолетна ќерка. Жена која работела со девојчето како дефектолог е осомничена дека го повредила и таа е повикана на разговор во полиција.

„Н.П.(44) од Скопје пријавил дека на 18.03.2023 околу 16.30 часот неговата сопруга му кажала дека нивната малолетна ќерка имала повреди во пределот околу ушите, кои ѝ биле нанесени од Е.С.(36) – дефектолог од Скопје, која приватно ја ангажирале да држи часови на нивната ќерка“, соопшти МВР.

Со дефектологот бил извршен службен разговор во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава, велат од полицијата.

Поврзани новости