Приватен авион се урна на аеродромот во Истанбул

by fokus 23:39
23:39

Пилотот загина, а две лица се повредени откако приватен авион се урна на главниот аеродром во Истанбул.

Авионот се урнал, по што се запалил. Пожарникарите го изгаснале пожарот, по што две писти од аеродромот се затворени.

Авионот требало да лета за Кипар, но набргу по полетувањето пријавил проблеми. Се урнал при обидот за слетување.

- Advertising -

Поврзани новости